تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/12/25 - 12:29
كد :72

استفاده صحیح از ست ورزشی پارکی

در سال های اخیر ورزش کردن در مکان های عمومی و فضاهای باز شهری به واسطه ست ورزشی پارکی برای عموم شهروندان ممکن شده است. شاید بتوان یکی از روش های اقتصادی برای کاهش وزن و تناسب اندام را استفاده از ست ورزشی پارکی دانست. حال ممکن است افراد استفاده صحیح از دستگاه های ورزشی پارکی را ندانند. در مطلب نحوه کار با وسایل ورزشی پارکی به شما آموزش داده می شود.

امروزه در بسیاری از پارک ها و بوستان ها می توان دستگاه های ست ورزشی پارکی را مشاهده کرد. این دستگاه ها بسیار متنوع هستند و ممکن است بسیاری از افراد نحوه استفاده از آن ها را ندانند. معمولا تمامی لوازم ورزشی پارکی دارای یک پلاک نصب شده بر روی بدنه خود هستند که طریقه استفاده از دستگاه را آموزش می ‌دهد. اما باید بدانید که اطلاعات موجود بر روی این پلاک همیشه کافی نیست و برخی مواقع باید از فردی دیگر که آشنایی کامل به آن‌ ها دارد پرس و جو کند. البته طریق استفاده از این دستگاه‌ها نیز می‌ تواند با توجه به شرایط هر فرد متفاوت باشد. در واقع این دستگاه‌ه ا بدون هیچ محدودیتی برای سرعت و … تولید می‎شوند و مطمئنا یک فرد سالمند نباید از این دستگاه دقیقا مانند یک فرد جوان ‌تر استفاده کند.

استفاده صحیح از ست ورزشی پارکی

 

اسم وسایل ورزشی پارکی

دستگاه دو فرمان
دستگاه مسگری
دستگاه گام زن پارکی
دستگاه ریلکسشن
دستگاه سوارکاری
دستگاه پارالل
چرخ و فلک آویزانی
مسگری ایستاده
مسگری نشسته
دوچرخه ثابت
تخته شکم
چرخ و فلک دوتایی
چرخ و فلک چهارتایی
اسکی فضایی
بارفیکس
زیربغل و کول نشسته
دستگاه سرشانه
پرش ارتفاع
پاندولی
پرس سینه
گام زن

دستگاه دو فرمان پارکی

دستگاه دو فرمان پارکی  با هدف تقویت عضلات بالا تنه و همچنین افزایش تحرک مفاصل شانه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بسیار کاربردی می باشد و برای سلامت عضلات بسیار مفید است.  نحوه استفاده از دستگاه دو فرمان پارکی بدین شکل می باشد که باید دستگیره های چرخان را در دست گرفته و به چپ و راست بچرخانید. توجه داشته باشید که در این حالت کل بدن همراه با دست ها خواهد چرخید و دست ها نباید از دستگیره ها جدا شوند. این دستگاه برای همه ی افراد در رده سنی مختلف مناسب است. توجه داشته باشید که حرکات و چرخش فرمان ها باید به آرامی انجام گیرد.  

دستگاه مسگری پارکی

داشتن چربی های اضافی در بدن برای بسیاری از افراد آزار دهنده است. برای آب کردن چربی های شکم و پهلو استفاده از دستگاه مسگری بهترین گزینه ممکن است. این دستگاه جهت تقویت ماهیچه‌های شکم، کمر، ستون فقرات و افزایش انعطاف پذیری و تحرک مفصل‌های ستون فقرات و پشت استفاده می‎شود. چرخش کمر به صورت متعادل و با استفاده از این دستگاه، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی باز شدن کانال‌ها و رگ‌ها داشته باشد و موجب گردش بیشتر خون و همچنین تقویت ماهیچه‌های کمر شود. 

دستگاه گام زن پارکی

دستگاه گام زن یا هوانورد، از انواع لوازم ورزشی پارکی است که به بهبود فعالیت های قلبی کمک می کند. این دستگاه پیاده روی شبیه سازی می کند. برای استفاده از آن پاها و دست ها بر روی محل های مشخص قرار می گیرد. سپس باید به آرامی شروع به حرکت کرد. این دستگاه می ‌تواند برای تقویت سیستم قلبی عروقی، عضلات پا، از بین بردن چربی‌های اضافی ناحیه شکم و … بسیار مفید باشد.