تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

ایستگاه اتوبوس فلزی

مبلمان شهری یکی از لوازم ضروری و مهم برای زیست شهری مطلوب محسوب می‌شود که به طور کلی بر حرکت، سکون، تفریح و اضطراب شهروندان و پویایی اقتصاد شهری تأثیر می­گذارد. گردشگری یکی از مهم‌ترین ابعاد اقتصاد هر شهر به شمار می‌رود. هدف اصلی تولید این محصولات، تحلیل و بررسی رابطه مبلمان شهری و گردشگری است.روزانه میلیون ھا نفر از اتوبوس استفاده می کنند، بنابراین احداث ایستگاه ھای اتوبوس شھری با رعایت کامل استانداردھا و به تعداد لازم و در فاصله ھای مشخص اھمیت ویژه ای دارد. وجود ایستگاه های اتوبوس و نقل و انتقال افراد به نقاط مختلف مناطق شهری باعث دیده شدن هر چه بهتر مناطق شهری و اماکن مختلف آن است. شرکت جهان پارک تولید کننده مبلمان شهری و پارکی با تولید ایستگاه های اتوبوس با کیفیت فلزی توانسته است نقاط امن و مناسبی را به کمک شهرداری ها در جای جای شهرها به وجود آورد . ایستگاه های اتوبوس از با اهمیت ترین تجهیزات و مبلمان شهری به حساب می آید.

ایستگاه اتوبوس شهری

برای مشاهده تمامی تجهیزات پارکی و مبلمان شهری گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک کلیک نمایید.
ایستگاه اتوبوس فلزی

طراحی ایستگاه های اتوبوس شهری

از لحاظ طراحی فیزیولوژیکی، نحوه قرارگیری نیمکت‌ها و صندلی‌ها در داخل ایستگاه باید به شکلی باشد که کمترین فشار به عضلات مسافر وارد شود و آنها برای مدت زمانی که در ایستگاه هستند، فرصت کافی برای استراحت در اختیار داشته باشند. همچنین برای بخش‌های مختلف آن باید از متریالهای مناسب با حداقل وزن استفاده شود که جابجایی ایستگاه و نصب آن در شرایط مختلف راحت باشد.
 از مھم ترین امکانات ایستگاه ھا می توان به کنترل نظافت و نگھداری از ساختار ایستگاه اشاره کرد به طوریکه با قراردادن سطل ھای زباله مجاور ایستگاھھا و ھمچنین ابعاد فضایی مناسب برای قراردادن بارھای مسافران می توان محیطی مناسب فراھم کرد. جھت برقراری امنیت مسافران در ایستگاھھای اتوبوس بخصوص در مناطق خلوت در ایستگاه نصب تلویزیون ھای مدار بسته مرتبط با پایگاھھای پلیس شھری و ھمچنین نظارت مداوم پلیس پیشنھاد می شود. وجود امکان فوق به علاوه نصب تابلوھای اطلاعاتی شھر نصب دستگاھھای خودکار برای دریافت نوشیدنی و مواد غذایی نصب کابین ھای تلفن عمومی، نصب تابلوی اطلاعات مسیر شھری و بین شھری برای کمک به نابینایان، ساخت مسیرھای مشخص به منظور عبور صندلی چرخدار و کالسکه ی نوزادان و نصب بلندگوی اعلان ساعات توقف در ایستگاھھا در کنار رعایت کردن قوانین و اصول ساخت در جھت ھر چه کار آمدتر کردن این عنصر از عناصر مبلمان شھری کمک قابل توجھی می کند.

 

قیمت ایستگاه اتوبوس فلزی

شرکت جهان پارک با تولید ایستگاه های اتوبوس شهری فلزی باکیفیت و مقاوم در برابر تغییرات جوی و محیطی ایستگاه های اتوبوس را به عنوان جایگاهی امن و قابل دسترس و مکانی برای توقف مسافران در جای جای نقاط شهری و انتظار آنان در نظر گرفته شده و تولید می شود. شرکت جهان پارک با همکاری با شهرداری ها و ارگان های دولتی کمک به رونق و پیشرفت شهرها و زندگی شهری نموده است. از تجهیزات تولید شده در شرکت جهان پارک می توان به انواع نیمکت های پارکی، سطل زباله پارکی و دیگر تجهیزات مورد نیاز پارک ها و شهرها نام برد که در هیچ کجای دیگر دارای چنین کیفیت و تنوعی نخواهد بود. ایستگاه های اتوبوس فلز ساخته شده در این شرکت دارای مقاومت بالایی در برابر بارندگی و تابش نور مستقیم خورشید در روزهای سرد و گرم و شرایط آب و هوایی متنوع در تمامی فصل های سال می باشد. 

اجزای تشکیل دھنده ایستگاه اتوبوس

  • تابلو علامت
  • تابلو زمان سنج و مکان نما
  • کابین اصلی
  • لامپ جایگاه
  • سطل زباله

ویژگی هاي مشترك ایستگاه هاي اتوبوس

1 -محلی است براي دریافت اطلاعات شهري توسط مردم.
2 -دارا بودن سطوح تبلیغات به اندازه کافی.
3 -باز بودن یک طرف (یا شفاف بودن، براي دید راننده اتوبوس و مسافران).
4 -سقف مناسب با موقعیت معقول و منطقی به عنوان حفاظ در برابر شرایط متغیر جوي.
5 -امکان نشستن و یا ایستادن راحت براي مسافران.
6 -نشانه ها، اعلانات و جدول زمان بندي در محل مناسب باشد.
7 -جهت جلوگیري از پوسیدگی و زنگ زدگی از مواد مناسب و مرغوب استفاده شود.
8 -زاویه ها، ارتفاع و فاصله ها براي نظافت آسان و حرکت روان جمعیت به طور صحیح و عملی انتخاب شود.
ساخت دیواره ھا و یا میله ھایی برای ایستادن در حالت راحت.استاندارد ایستگاه اتوبوس برای هر بخش آن متفاوت است و هر کدام از آنها شامل موارد خاص خود می‌شود. این استانداردها ممکن است شامل مواد به کار رفته در ساخت ایستگاه شوند، یا حتی این احتمال وجود دارد که رنگ بدنه ایستگاه یا نحوه قرارگیری افراد در آنها نیز لحاظ گردد.

ساخت ایستگاه اتوبوس 

ایستگاه اتوبوس فلزی

ساخت ایستگاه اتوبوس فلزی 

یکی دیگر از استانداردهای اجرای ایستگاه اتوبوس مربوط به استفاده از المان‌ها و نمادهای استاندارد در آن‌هاست. این المان‌ها باید به صورتی باشد که با فرهنگ و طراحی منطقه همخوانی داشته باشد و عموم بتوانند از المان‌های آن استفاده کنند. طراحی فرم و بدنه ایستگاه باید به شکلی باشد که قوس‌های آن مطابق با وضعیت مسافران انتخاب شود و ترجیحاً از نشانه‌های سمبلیک برای بالا بردن جنبه‌های گرافیکی ایستگاه استفاده شود. زمانی که بحث استاندارد ایستگاه اتوبوس مطرح می‌شود،.لازم است که به بحث رنگ ایستگاه نیز توجه شود. این حوزه می‌توان به سراغ ترکیب رنگ‌های زرد و سیاه یا قرمز و زرد رفت. یااز برخی ترکیب‌های رنگی سرد بدون دخالت رنگ‌های گرم استفاده کرد. مهم‌ترین نکته در انتخاب رنگ ایستگاه اتوبوس این است.که به فضای شهری توجه شود و این رنگ آمیزی با توجه به سلیقه کلی موجود در محیط انجام گیرد.