تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

مبلمان شهری

مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل ، اشیا، دستگاه ها،نمادها ،خرده بناها ، فضاها و عناصری گفته می شود که چون در خیابان و در کل فضای باز شهر نصب شده اند و استفاده عمومی دارند، به عنوان مبلمان شهری شناخته شده اند. در واقع ، مبلمان شهری رایج ترین عبارت در حوزه مفاهیم کاربردی تجهیزات شهری می باشد و در تعریفی دیگر، به مجموعه اجزایی که در فضاهای شهری چیده می شوند و به استفاده عموم جهت رفع نیازهای زیست محیطی می رسند و منظر و هویت شهری را، تحت شعاع قرار می دهد، مبلمان شهری یا تجهیزات شهری می گویند. در مجموع ،مبلمان شهری اجزا و امکاناتی هستند که با ویژگی های مختلف خود همچون رنگ، شکل ، فراوانی ، نوع مکان گیری مناسب و غیره ، در ارتقای کیفیت و کمیت محیط ، ویژگی های بصری ، خدمت رسانی به مردم و رفع نیازهای مختلف آن ها نقشی قابل توجه بر عهده دارند.
برای مشاهده تمامی تجهیزات پارکی و مبلمان شهری گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک کلیک نمایید.

اهمیت مبلمان شهری 

مبلمان شهری از اثر گذارترین عوامل در فضاهای شهری در ذهن شهروندان هستند ، تا حدی که معمولا ساکنین و حتی گردشگران ، مناطق مختلف یک شهر را با مبلمان و زیبایی های مخصوص به آن می شناسند. مبلمان به لحاظ موقعیت ، ابعاد ، تناسب ، رنگ ، فرم ، شکل و حالت در فضاهای شهری تأثیرگذار هستند . تا در عین توجه به ابعاد زیبا شناختی شهر ، پاسخ گوی نیازهای استفاده کننده از آن باشد. از طرف دیگر، انسان انتظار دارد در مواجه با فضایی خاص نسبت به مکان حسی رضایت بخش در او بوجود آید و ادراک مبلمان یک خیابان ، باید تأثیری روانی و عاطفی بر افراد در معرض آن گذارد و احساسات آنان را برانگیزد ، احساس هویت ، تعلق خاطر و انبساط خاطر نسبت به شهر را در شهروندان زنده سازد. از اهمیت بالای وجود مبلمان شهری و پارکی هر چقدر بیان کنیم بازم کم است زیرا وجود این مبلمان در فضای شهری از ملزومات هر منطقه و شهر می باشد. به طور مثال اگر نیمکت پارکی ، شهری و خیابانی در فضای شهری وجود نداشت شهروندان به راحتی به استراحت کردن و گذراندن وقت در ساعاتی از شبانه روز نمی توانستند بپردازند و زندگی شهری با معضلاتی رو به رو می شد که به سادگی قابل حل نبود. یا به طور مثال در صورت نبود سطل زباله شهری در شهرها ، پارک ها ، بیمارستان ها و... ساکنان مناطق شهری با اوضاع بی نظم و آلودگی فراوان در این مکان ها رو به می شد و هرگز قابل کنترل نبود. 

مبلمان شهری مدرن 

در جهان مدرن و صنعتی امروزی و در کشورهای توسعه یافته خیابان و محل تردد خودروها از عوامل ساختاری مهم در شهرها محسوب شده و نقش مهم و عملکردی در زندگی روزمره افراد دارد. طراحی علمی خیابان‌ها و فضای شهری در کشورهای توسعه یافته موجب رشد اقتصادی، فرهنگی و محیطی شده است و پیاده‌روها با هدف فضای شهری و استفاده مفید شهرنشینان ساخته شده‌اند. جاده‌ها و خیابان‌ها از مؤلفه‌های اصلی منظره شهری محسوب می‌شوند و درک صحیح از توسعه مناظر شهری موجب افزایش حس تعلق و هویت شهری با ایجاد ارزش‌های شهری خواهد شد. مبلمان شهری مدرن را می توان امروزه در شکل ها و طرح های متنوع و جالبی که در شرکت های تولید کننده مبلمان تولید می شود یافت. این مبلمان شهری اصولا دارای تنوع بسیار بالا و زیبایی است که ظاهر شهر را برای شهروندان به راحتی زیبا و لذت بخش می کند.  
 
گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک با تولید و ساخت مبلمان شهری و وسایل بازی و ورزشی در سطح شهر  فضایی دلنشینی را برای شهروندان تدارک دیده است که با در دسترس بودن همه جانبه و همیشگی این تجهیزات همه افراد جامعه اعم از کودکان و افراد سالخورده استفاده بیشتری نمایند و لذت گذراندن یک روز مفرح و لذت بخش را با توجه به ساختار ویژه ای که شرکت جهان پارک در طراحی این تجهیزات شهری استفاده نموده است را به راحتی تجربه نمایند.