تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 130/12/05 - 12:48
كد :66

نکات ایمنی در استفاده از ست ورزشی پارکی

امروزه تجهیز فضای شهری و اماکن عمومی با استفاده از ست ورزشی پارکی به امری رایج تبدیل شده است. به نحوی که انواع مدل های ست ورزشی پارکی در بسیاری از نقاط همچون بولوارها، پارک ها، بوستان ها، مدارس، دانشگاه ها و زمین های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

ست ورزشی پارکی که به نام ست بدنسازی نیز شناخته می شود، مجموعه ای یکپارچه از وسایل و دستگاه های ورزشی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. استفاده از این ست برای عموم جامعه رایگان بوده و زمینه ی مناسبی را برای حفظ سلامت و نشاط آن ها به وجود می آورد. برای استفاده از ست ورزشی پارکی رعایت کردن یکسری از نکات ایمنی ضروری می باشد. چرا که عدم توجه به این موضوع سبب آسیب های جسمی برای افراد شده و ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را به سلاما آن ها وارد نماید. در این مطلب قصد داریم  نکات ایمنی در استفاده از ست ورزشی پارکی را برای شما بیان کنیم. گس در ادامه با ما همراه باشید.

استفاده از ست ورزشی پارکی

ست ورزشی بدنسازی پارکی شامل مجموعه وسیعی از تجهیزات و دستگاه های ورزشی است که برای بدنسازی در محیط های عمومی طراحی شده اند. رعایت اصول و نکات ایمنی در حین استفاده از لوازم این ست ضروری می باشد.
دستگاه های ست ورزشی پارکی صرفا برای کمک به آمادگی جسمانی افراد طراحی شده اند و برای ورزش های سنگین و حرفه ای استاندارد نمی باشند.
هرگونه حرکت ورزشی غیر اصولی منجر به آسیب رسیدن به عضلات و استخوان های فرد شده و خسارت های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. 
انواع ست ورزشی پارکی به هیچ عنوان توان درمانی ندارند. بنابراین استفاده از آنها برای افرادی که دارای مشکلات اسکلتی و عضلانی هستند، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.
 نا آشنایی با روش استفاده از هریک از این لوازم باعث وارد شدن نیروی اضافی بر عضلات می شود. در نتیجه التهابات و آسیب های مفصلی و عضلانی قابل پیشبینی خواهد بود.
به منظور پیشگیری از آسیب های احتمالی، حتما پیش از استفاده از دستگاه های ست ورزشی پارکی، افراد باید با نرمش های معمولی بدن خود را آماده نمایند و سپس به انجام حرکات ورزشی اقدام کنند.

 

نکات ایمنی در استفاده از ست ورزشی پارکی

 

دستگاه های مورد استفاده در ست ورزشی پارکی

ست ورزشی پارکی غالبا در 20 تکه طراحی می شود که بنا به درخواست متقاضیان این تعداد قابل گسترش است. دستگاه های زیر در داخل این مجموعه قرار می گیرند:
 دستگاه دوفرمان ، دستگاه کشش عضلات ، دستگاه بالا سینه و سرشانه ، دستگاه خلبانی ، دستگاه اسکات پا ،دستگاه پرس سینه ، دستگاه بارفیکس ، دستگاه پارالل ، دستگاه تاب دو نفره ، دستگاه ریلکسیشن ثابت ، دستگاه گام زن جلو و عقب ، دستگاه ماساژور ، دستگاه چهار فرمان ، دستگاه اسکی فضایی ، دستگاه بارفیکس چرخشی ، دستگاه پرش ارتفاع