تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/10/05 - 17:04
كد :64

اهمیت استفاده از ست ورزشی پارکی

یکی از ابزارهای ورزش های همگانی که امروزه مورد توجه ویژه ی شهرداری ها و مدیران شهری قرار دارد، ست ورزشی پارکی می باشد. به گونه ای که آن ها انواع مدل های ست ورزشی پارکی را در بوستان ها، پارک ها، بلوارها، زمین های بازی و فضاهای سبز نصب کرده و در اختیار شهروندان قرار می دهند.

در این سال ها با توجه به افزایش جمعیت شهری، کوچکتر شدن منازل، گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی، مشغله های زیاد کاری و همچنین در دسترس نبودن فضا و امکانات ورزشی بسیاری از مردم امکان ورزش کردن را ندارند. عدم انجم حرکات ورزشی و بی تحرکی تبعات بسیاری را به همراه دارد که از مهم ترین آن ها یم توان به افزایش بیماری های قلبی و فقر حرکتی اشاره کرد. در نتیجه به منظور افزایش رفاه حال شهروندان و ارتقاء سلامت جمعی جامعه، استفاده از ست ورزشی پارکی در تمامی نقاط فضای شهری حائز اهمیت می باشد. 

ست ورزشی پارکی چیست

ست ورزشی پارکی یا ست بدنسازی، مجموعه ای متنوع از لوازم ورزشی از قبیل دستگاه پرش ارتفاع، دستگاه بارفیکس چرخشی، دستگاه ماساژور، گام زن جلو و عقب، دستگاه ریلکسیشن، دستگاه تاب دو نفره، دستگاه پارالل، دستگاه پرس سینه بالاسینه و سرشانه، دستگاه کشش عضلات، دستگاه دوفرمان، دستگاه شکم و دستگاه مسگری را شامل می شود. این دسته های برای استفاده ی عموم مردم جامعه با هر رده ی سنی و با هر شرایط جسمی طراحی و تولید شده اند. به نحوی که کودکان، بزرگسالان، سالخوردگان و بیماران جسمی و حرکتی نیز می توانند از ست ورزشی پارکی استفاده نمایند. شهروندان با استفاده از ست ورزشی پارکی، علاوه بر انجام حرکات ورزشی، در کنار دوستان یا خانواده ی خود ساعاتی را به تفریح و گذراندن وقت می پردازند. این امر علاوه بر افزایش روحیه ی شادابی و نشاط در آن ها، فرهنگ ورزش های همگانی را را جامعه ارتقاء می دهد.

 

اهمیت استفاده از ست ورزشی پارکی

 

ویژگی های ست ورزشی پارکی

  • ست ورزشی پارکی سبب افزایش سلامتی جسمی و روحی افراد می شود.

  • از بروز بیماری های ناشی از کم تحرکی همچون چاقی مفرط جلوگیری می کند.

  • روابط اجتماعی و دوستانه را در سطح جامعه گسترش می دهد.

  • لحظات شاد و مفرحی را برای شهروندان فراهم می سازد.

  • مردم را در مقابل مشکلات و و حوادث مقاوم می کند.

  • فرهنگ استفاده از لوازم ورزشی و ورزش های همگانی را ارتقاء می دهد.

  • امکان استفاده بهتر از فضاهای سبز و طبیعت را مهیا می سازد.

  • سبب بهبود روحیه ی جمعی و حفظ نشاط در جامعه می شود.