تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

وسایل ورزشی پارک ها

ورزش بخشی از زندگی سالم است و با توجه به فواید و تأثیرات مثبت آن، هر روز  به تعداد کسانی که ورزش می کنند افزوده می شود. وجود فضاهای ورزشی در سطح شهر  با هدف برخورداری از  یک جامعه فعال و سالم، حق شهروندی محسوب می شود. در این راستا، توسط شهرداری ها و شرکت های تولیدی تجهیزات ورزشی و تفریحی  امکاناتی مهیا شده است تا شهروندان با کمترین هزینه و امکانات، سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنند و روز به روز بر تعداد این افراد افزوده شود که این امر نشان دهنده توجه مسئولان شهرداری به امر ورزش نیز می باشد .
برای مشاهده تمامی تجهیزات پارکی و مبلمان شهری گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک کلیک نمایید.
 
وسایل ورزشی پارک ها
تولید و فروش وسایل ورزشی پارک ها توسط شرکت تولیدی جهان پارک با رعایت نکات ایمنی و در نظر گرفتن سلامت جسمی شهروندان طراحی شده و  موجب شده است تا شهروندان بتوانند به راحتی و با اطمینان خاطر از این تجهیزات استفاده نموده و هیچ گونه آسیب جدی را برای آنان در پی نداشته باشد.

لوازم ورزشی پارکی و فضای باز  ►

نصب وسایل و تجهیزات ورزشی در پارک‌ ها و فضاهای عمومی به دلایل مختلفی سطح فعالیت فیزیکی را در اجتماع بالا می‌برد، در واقع جامعه فعال، جامعه سالم‌تری است.علاوه بر این برای بسیاری از کاربران استفاده از این دستگاه‌ها، یک نوع صرفه‌جویی در وقت نیز می باشد زیرا در کنار تفریح و سرگرمی با خانواده یا دوستان در پارک، ورزش هم انجام داده‌اند و به سلامت جسمی و روحی خود توجه کرده اند. این دستگاه‌ها امکان انجام ورزش‌های مختلف و به کارگیری قسمت‌های مختلف بدن را در حالت‌های ایستاده، نشسته و حتی خوابیده و حتی به کارگیری چند گروه از عضلات بزرگ را در یک زمان فراهم می‌کنند.تولید این تجهیزات ورزشی توسط تولیدی مبلمان شهری جهان پارک؛در پارک‌ها برای رواج ورزش همگانی و با اهداف مختلفی از جمله پیشگیری از بروز اختلال‌ها و آسیب‌های جسمانی و تناسب اندام تولید و نصب شده‌اند اما همان‌طور كه اشاره شد در صورت عدم آگاهی از چگونگی استفاده از این تجهیزات و مطالعه نکردن دستورالعمل ارائه شده بر روی دستگاه ها نیز ممکن است برای شهروندان منجر به آسیب‌ شوند.

دستگاه های ورزشی داخل پارک

طرز استفاده از وسایل ورزشی پارک ها

به طور کلی می توان گفت بیشتر دستگاه های ورزشی موجود در پارک ها به دلیل این که در آن ها به جنسیت، تناسب جثه ای، آمادگی جسمانی پایه و ایمنی لازم توجه نشده، استاندارد نیستند و نمی توان از آن ها برای ارتقای آمادگی بدنی سود برد. همچنین به دلیل ناآشنایی کاربر  با روش صحیح استفاده از دستگاه، ندیدن آموزش لازم و نداشتن تناسب جسمی با این وسایل بدون شک عوارضی را به دنبال خواهد داشت. متأسفانه بیشتر این وسایل قابلیت تنظیم ندارند،  بنابراین ممکن است پس از کار  با آن ها شخص دچار آسیب های بر تاندون، لیگامانت، عضلات و مفاصل به علت وارد شدن نیروهای اضافی و فشار در راستای غلط بر اعضاء شود.گرچه شاید استفاده از این وسایل برای افرادی که جثه شان با آن ها متناسب است و قصد دارند سطوح آمادگی بدنی خود را حفظ کنند مناسب باشد ولی گذشته از بحث استاندارد بودن آن ها، باید با روش استفاده صحیح از این وسایل و اصول گرم کردن، سرد کردن، انعطاف پذیری و نحوه تنفس صحیح حین استفاده از این وسایل آشنایی کامل داشت.
دستگاه های ورزشی داخل پارک
 

نحوه کار با وسایل ورزشی پارک ها 

گرچه استفاده از دستگاه ها در پارک ها قابل قبول است ولی رعایت استانداردهای علمی و فنی آن اهمیت بیشتری دارد. در صورت رعایت نکردن این استانداردهای فنی با توجه به اصول برنامه ورزشی سلامت محور، دستگاه های موجود در پارک ها به تجدید نظر نیاز خواهند داشت. در غیر این صورت، استفاده از این دستگاه ها می تواند به خصوص برای سالمندان و افرادی با مشکلات جسمی خطرناک باشد. با این هزینه هایی که شهرداری برای رفاه و سلامت شهروندان انجام می دهد،لازم است از نظرات کارشناسان استفاده شود تا شاهد رشد بیشتر سلامت و رفاه در جامعه باشیم.

لوازم ورزشی پارکی 

خرید لوازم پارک 

دستگاه ورزشی گام زن 

وسایل پارکی