تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 132/02/05 - 16:30
كد :73

راهنمای خرید تجهیزات بازی مهد کودکی

مهد کودک ها به عنوان خانه دوم بچه ها محسوب می شوند. به همین علت نقش موثری در سرگرم شدن آن ها دارند. وجود تجهیزات بازی مهد کودکی در این اماکن می تواند لحظات شادی آوری را برای بچه ها به ارمغان آورد و آن ها را برای ساعت ها سرگرم کند. در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید تجهیزات بازی مهد کودکی را برای شما بیان کنیم.

در صورتی که صاحب مهد کودک و یا خانه بازی باشید، به وسایل متعددی برای تجهیز این اماکن نیاز دارید. تجهیزات بازی مهد کودکی از مهم ترین این وسایل هستند. چرا که هدف اول مهد کودک ها بازی و سرگرمی کودکان است. اولین فاکتوری که باید در تهیه تجهیزات مهد کودک و خانه بازی در نظر بگیرید، شادی آفرین بودن آن ها برای بچه‌ها است. استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع و استفاده از کاراکترهای معروف درمی تواند به کودکان انرژی بیشتری ببخشد .خرید لوازم بازی مهد کودک کار آسانی نیست. انتخاب زیبا و جذاب ‌ترین تجهیزات مهدکودک و در عین حال باکیفیت بودن آ نها به طور همزمان نیاز به جستجو داشته و زمان زیادی از شما می ‌گیرد. 

 

راهنمای خرید تجهیزات بازی مهد کودکی

 

خرید تجهیزات بازی مهد کودکی

در هنگام خرید تجهیزات بازی مهد کودکی باید توجه داشته باشید که این تجهیزات به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول نقش سرگرمی دارند و گروهی دیگر به منظور آموزش کودکان مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که دنیای بازی و اسباب بازی نامحدود است، خرید لوازم بازی مهد کودک را دچار چالش می ‌کند. بهتر است در ابتدا از معروف ‌ترین و پرطرفدارترین اسباب بازی ‌ها شروع کنید و به مرور به تعداد آن ها را اضافه نمایید.

مشخصه تجهیزات بازی مهد کودکی

خرید تجهیزات مهد کودکی مشخصه های زیر را باید مد نظر قرار داد:
از رنگ های شاد و روحیه بخش در آن ها استفاده شده باشد.
طرح ها و شکل های متنوعی داشته باشند.
برای کودکان در رده های سنی مختلف، مناسب باشند. 
برای کودکان فضایی شاد و ایمن ایجاد نمایند. 
امکان بازی گروهی بچه ها را فراهم کنند. 
جهت رشد فکری و خلاقیت کودک در آن ها وجود داشته باشد. 
آسیب دیده، کهنه، بد رنگ و خراب نباشند. 
مانع از آسیب دیدگی کودکان شوند. 
از مواد انعطاف پذیر ساخته شوند تا در اثر برخورد به کودک صدمه نزنند.

انواع وسایل بازی مهد کودکی

چرخ و فلک
سرسره های بادی
لوازم صخره نوردی
وسایل بازی فکری
تاب و سرسره کودک
استخر توپ
استخر شن
ترامپولین 
الاکلنگ

 

انواع وسایل بازی مهد کودکی

 

تاب و سرسره کودک

این روزها برای سرگرم شدن کودکان در مهد کودک ها از انواع اسباب بازی ها استفاده می شود. یکی از اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای تجهیز مهد کودک ها، تاب و سرسره است. چرا که این بازی ها برای بچه ها بسیار لذت بخش می باشند. انواع سرسره کودک و تاب با مدل های ساده یا سرهمی جذابیت و سرگرمی فراوانی برای کودکان ایجاد می کنند. در محوطه سازی ویلا و فضای بازی کودکان در باغ و ویلا های شخصی نیز می توان از این وسایل بازی استفاده کرد. به همین دلیل، یک سرسره مهد کودک در داخل خانه، می تواند وسیله ای عالی برای سرگرم کردن و تخلیه انرژی فرزند شما باشد. تاب و سرسره‌های کودک موجود در خانه بازی برای امنیت بیشتر اغلب از جنس پلاستیک، سرباز و در مسیری صاف قرار دارند.

استخر توپ

انجام بازی های گروهی برای کودکان بسیار مفید است. چرا که سبب افزایش روحیه مشارکت و همکاری آن ها می شود. استخر توپ یکی از وسایل سرگرم کننده مهد کودک ها است که با امکان انجام بازی های فیزیکی نقش موثری در سرگرم کردن بچه ها ایفا می کند. استخر توپ کمک شایانی به تعادل و تقویت حس های درونی کودک نموده و باعث می شود تا کودک شناخت بهتری از ویژگی های بدنی خود به دست آورد. از طرف دیگر لمس توپ ها توسط کودکان و نرمی و زبری آن ها باعث می شود تا حس آن ها تحریک شده و باعث ایجاد هیجان و لذت بی نظیری در بچه ها می شود.