تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/06/30 - 15:26
كد :68

لیست تجهیزات بازی مهد کودک

در صورتی که قصد تاسیس و راه اندازی مهد کودک را داشته باشید، ابتدا باید لیستی از تجهیزات بازی مهد کودک در اختیار داشته باشید. تهیه این لیست شادی به ظاهر ساده باشد، اما نیاز به بررسی دقیق دارد. بنابراین مناسب دیدیم تا لیست تجهیزات بازی مهد کودک را برای مهدکودک‌های تازه تاسیس در اینجا با شما به اشتراک بگذاریم.

بسیاری از والدین به دلایل مختلف همچون مشغله های کاری یا تنها بودن فرزندانشان ترجیح می دهند آن را به مهد کودک ها بسپارند. از این رو روزانه با تعدادی از مهد کودک های تازه تاسیس در تماس هستیم که غالباً مالکان آن ها برای انتخاب تجهیزات مناسب دچار مشکل می‌شوند و یا تجربه‌های ناخوشایندی در انتخاب و خرید تجهیزات بازی مهد کودک دارند. در تهیه لیست لوازم مورد نیاز مهدکودک باید تجهیزات را به دو دسته تقسیم کنید. این لیست شامل لوازم بازی و لوازم و تجهیزات مورد نیاز مهدکودک می‌شود. لوازم بازی مورد نیاز در مهدکودک شامل موارد زیر می‌باشد. 

تاب و سرسره کودک

از مهیج ترین تجهیزات بازی مهد کودک می توان تاب و سرسره را نام برد که مورد علاقه بسیاری از کودکان می باشد.  تاب و سرسره کودک علاوه بر اینکه بازی مورد علاقه کودکان است برای بزرگسالان نیز بسیار جذابیت دارد. یکی از دلایلی که باعث شده این وسیله برای کودکان و بزرگسالان بسیار محبوب باشد، آرامش بخش بودن آن است چرا که به عنوان مثال بازی با تاب به دلیل حرکات ریمیتیک و منظمی که دارد فرمان آرامش را به مغز کودک صادر کرده و لذا باعث ایجاد حس آرامش در کودکان می شود.

 

 

لیست تجهیزات بازی مهد کودک

استخر توپ

 

یکی دیگر از انواع تجهیزات بازی مهد کودک، استخر توپ پلی اتیلن می باشد که مزایای زیادی برای کودکان به همراه دارد. استفاده از استخر توپ پلی اتیلن سبب تحریک حس و حرکت در کودکان می شود. تحریک حس در زمان غوطه خوردن کودک درون استخر توپ پلی اتیلن ایجاد می شود و راه رفتن در درون این استخر سبب ایجاد تحریک در حرکت کودکان می شود. استخر توپ پلی اتیلن کمک شایانی به تعادل و تقویت حس های درونی کودک نموده و باعث می شود تا کودک شناخت بهتری از دروندادهای بدنی خود به دست آورد از طرف دیگر لمس توپ ها توسط کودکان و نرمی و زبری آن ها باعث می شود تا حس آن ها تحریک شده و باعث ایجاد هیجان و لذت بی نظیری در کودکان می شود.

تونل بازی

تونل بازی از جمله وسایل بازی کودکان است که در طرح های متنوع تولید می شود تا سبب برانگیخته شدن حس کنجکاوی بچه ها شود. به منظور جلوگیری از ترس و اضطراب کودکان هنگام ورود به این تونل، سازندگان از سوراخ هایی به عنوان نورگیر استفاده می کنند. همچنین جهت داشتن نمای زیبا و شاد در تونل بازی، رنگ بندی های شاد و متفاوت در بخش های مختلف آن به کار می رود.

الاکلنگ تعادلی

یکی دیگر از انواع تجهیزات مهد کودک که می تواند برای سرگرم کردن کودکان استفاده شود، الاکلنگ تعادلی است. این محصول غالبا با استفاده از پلی اتیلن ساخته می شود تا خطری برای کودکان نداشته باشد و به سرگرم شدن آن ها تنوع می دهد.

چرخ و فلک

ترامپولین

صخره نوردی  

تن پوش عروسکی