تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 131/01/16 - 15:30
كد :67

لزوم بکارگیری سطل زباله شهری

سطل زباله شهری یکی از تجهیزات مهم در جهت تسریع و بهبود کیفی جمع آوری زباله ها و پسماند ها از سطح کوچه ها و خیابان ها است كه به جهت حفظ سلامت شهروندان و آسايش آن ها توليد شده است.

سطل زباله شهری یکی از تجهیزات مهم در جهت تسریع و بهبود کیفی جمع آوری زباله ها و پسماند ها از سطح کوچه ها و خیابان ها است كه به جهت حفظ سلامت شهروندان و آسايش آن ها توليد شده است.
روزانه صد ها هزار کیلو زباله دور ریز در مناطق شهری تولید می گردد که عدم توجه به مساله مدیریت آن ها، می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به طبیعت و انسان ها وارد کند. از جمله مشکلاتی که در اثر بی توجهی به مدیریت زباله روی می دهد می توان به مواردی همچون نازیبا شدن چهره ی شهر، گسترش آلودگی ها و بیماری های عفونی، اخلال در چرخه ی طبیعت، از بین رفتن منابع طبیعی، رشد و تکثیر حشرات موذی و به خطر افتادن جان انسان ها و سایر موجودات زنده اشاره کرد. لذا جهت در جهت کاهش و رفع این مشکلات، لزوم بکارگیری سطل زباله شهری ضروری می باشد. با استفاده از سطل زباله شهری می توان نسبت به مدیریت زباله های شهری اقدام کرده و شهری زیبا و بدون آلودگی ایجاد نمود. همچنین بهره مندی از این سطل می تواند خسارات ناشی از آلودگی زباله ها را نیز به حداقل برساند.

ویژگی های بهترین سطل زباله شهری

ظرفیت و حجم مناسبی دارد تا انبوه زباله ها را نگهداری نماید.
زیبا بوده و از سازگاری با محیط زیست برخوردار است.
رنگ آن باعث جلب توجه عابرین می شود.
با محیط شهری و سایر المان های آن تانسب دارد.
برای استفاده از آن نیازی به دست زدن به مخزن نمی باشد.
دهانه مناسب آن مانع از پخش زباله ها می شود.
نصب آن آسان بوده و به راحتی قابل جا به جایی می باشد. 
دارای درپوش است تا از نشر بو، جذب حشرات و پخش آلودگی جلوگیری شود.
در برابر شرایط جوی مقاوم است.
از پخش شدن بو و پراکندگی زباله به محیط اطراف جلوگیری کند.
کار با آن به سهولت انجام می پذیرد.

 

لزوم بکارگیری سطل زباله شهری

 

 

سطل زباله شهری در چه اماکنی استفاده می شود

سطل زباله شهری نوعی وسیله ی نظافتی و بهداشتی است که امروزه لزوم نصب و بکارگیری آن ضروری می باشد. این سطل  جهت حفظ جمع آوری زباله ها و پسماندهای شهری در محل‌های تردد عمومی، تفرجگاه‌ها، بوستان ها و پارک‌ها نصب می گردد که اگر طبق اصول استاندارد تولید ، جانمایی شود، علاوه بر کارآیی بالا ، از نظر زیبایی‌شناسی هم سهم بالایی را به خود اختصاص می دهد .