تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 130/11/07 - 13:19
كد :65

تفکیک زباله ها با سطل زباله شهری

سطل زباله شهری از جمله مهم ترین تجهیزات نظافتی محسوب می شود که به منظور جمع آوری، تفکیک و انتقال زباله ها طراحی و تولید می شود.

در سال های اخیر عواملی همچون افزایش جمعیت شهرها، گسترش مراکز صنعتی و رشد فرهنگ مصرف گرایی سبب تولید انبوه زباله ها شده است. دسته ای از این زباله ها قابل تفکیک و بازیافت می باشند. بدین منظور استفاده از مخازن زباله مناسب می تواند در جهت تفکیک زباله ها موثر واقع شود. یکی از مناسب ترین انواع مخازن جهت جداسازی زباله ها، سطل زباله شهری می باشد. سطل زباله شهری از حجم مناسب و ظرفیت بالایی برخوردار است که با رنگ بندی های متنوع خود امکان جداسازی انواع زباله ها را فراهم می آورد. با تفکیک شدن زباله های قابل بازیافت توسط سطل زباله شهری، می توان برای تولید محصولات جدید از آن ها استفاده کرد و به جای استفاده از منابع طبیعی، مواد بازیافتی را به کار برد. 

ساختار سطل زباله شهری

در شهرهای بزرگ و کوچک برای افزایش رفاه حال شهروندان ابزار و تجهیزاتی قرار داده می شود تا آسایش و سلامتی را در فضای شهر به وجود بیاورند. سطل زباله شهری از جمله این تجهیزات می باشد که با هدف حفظ محیط زیست، کاهش آلودگی های سطح شهر و تامین سلامت شهروندان طراحی و تولید می شود. سطل شهری در انواع مختلفی موجود می باشد که در ابعاد و اندازه های متنوع برای کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . عموم مصالح به کار رفته در ساخت این مخزن فلز، چدن و بتن می باشد که هر کدام مزایای مختص به خود را دارند. این مصالح ساختاری منسجم و با دوام به سطل زباله شهری بخشیده اند، به گونه ای که در برابر ضربات فیزیکی و آسیب های احتمالی دچار خرابی نگردد. 

 

تفکیک زباله ها با سطل زباله شهری

 

سطل زباله شهری با کیفیت بالا

از آنجایی که بکارگری سطل زباله شهری  به طور مستقیم به سلامتی شهروندان و بهداشت جامعه مربوط است، لذا کیفیت بالای آن حائز اهمیت است. در تولید سطل زباله شهری باید از مواد اولیه مرغوب استفاده شود تا آلودگی های زباله ها و پسماندها به خارج از فضای سطل درز پیدا نکند. جمع آوری و انتقال زباله های این سطل باید بدون دخالت دست و به صورت کاملا مکانیزه صورت بگیرد تا باکتری ها و بیماری ها در محیط پخش نگردد. همچنین تجهیز سطل زباله شهری به درب خود سبب می شود که بوی زباله به بیرون منتشرنشود و علاوه بر این می تواند تا حدود زیادی مانعی در برابر ورود آب باران  و تجمع حشرات به داخل مخزن ایجاد نماید.