تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/04/16 - 12:09
كد :59

برج نوری 30 متری

برج نوری 30 متری یا برج روشنایی سی متری بلندترین و مرتفع ترین برج نوری قابل تولید میباشد که دارای هد متحرک است. هد این سازه نوری به وسیله الکتروموتور و گیر بکس برقی به بالا و پایین هدایت میشود . برای روشن نگهداشتن پیرامون این برج از پروژکتورهای 400 وات بخار سدیم استفاده می شود و

برج نوری 30 متری یا برج روشنایی سی متری بلندترین و مرتفع ترین برج نوری قابل تولید میباشد که دارای هد متحرک است. هد این سازه نوری به وسیله الکتروموتور و گیر بکس برقی به بالا و پایین هدایت میشود . برای روشن نگهداشتن پیرامون این برج از پروژکتورهای 400 وات بخار سدیم استفاده می شود و پروژکتورهای LED یا COB روی این برجها با این ارتفاع بازدهی لازم را ندارد .چون پروژکتورهای LED  یا COB دارای حجم نوری خوبی هستند اما قدرت پرتاب نور آنها خیلی بالا نیست تا بتوانند نور را تا سی متر یا بیشتر پرتاب کنند . شایان ذکر است که این برجها در حالت حداکثر 24 عدد پروژکتور 400 وات بخار سدیم را روی هد خود می تواند حمل کند .

برج نوری 30 متری

فونداسیون برج نوری 30 متری

 این سازه های نوری به دوصورت مفید و غیر مفید ساخته می شوند . در حالت غیر مفید از 5 قطعه 6 متری برای ساخت این برجها استفاده می شود که در ابتدا و در قطعات متراژ 30 متر را دارند . اما بعد از نصب و اورلپ قطعات ارتفاع 26 متر دقیق را در حالت علم شده دارند و در جاهاییکه ارتفاع دقیق مد نظر ما نباشد ، از این حالت استفاده می شود.
در حالت مفید یا دقیق از 6 قطعه 6 متری جهت تولید این سازه نوری استفاده می شود که در ابتدا  36 متر ارتفاع دارد ولی بعد از نصب و اورلپ  ارتفاع دقیق 30 متر را می دهد  . این برجها سنگین وزن هستند و باید فونداسیون قوی و محکمی برای آنها در نظر گرفته شود.

 

مشخصات فنی برج نوری

تعیین مشخصات فنی برج نوری 30 متری در بخش طراحی برج روشنایی انجام میگیرد . همچنین در این بخش ضخامت اوراق استفاده شده در تکه ها ، اندازه دهانه پایین به بالای برج ، اندازه بیس پلیت و سایر مشخصات تعیین می شود .
بر روی این سازه می توان از چراغ های آلارم ، صاعقه گیر و قفل اینترلاک هم استفاده کرد که به ایمنی کار کمک میکند و از بروز حوادث جلوگیری میکند .

برج روشنایی چیست

برج های روشنایی به منظور روشن کردن محوطه های بزرگ مانند خیابان ها، پارک ها، تفرجگاه ها، میادین، پل ها، محوطه ساختمان ها نظیر بیمارستان ها، کارخانجات استفاده های فراوانی دارند.این دکل ها در اندازه های معمول بین 12 تا 60 متر در سه طرح سبد ثابت، سبد متحرک با هندل دستی و سبد متحرک با موتور الکتریکی تولید می شوند. سطوح خارجی این برج ها توسط پوشش گالوانیزه گرم محافظت می شود و قطعات آنها به صورت اورلپ مونتاژ می شود. ایمنی سبد برج روشنائی توسط قفل های اینترلاک و پاراشوت تأمین می شود.