تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/03/28 - 09:56
كد :4

اهمیت مبلمان شهری و پارکی

وجود مبلمان شهری در مکان های مختلف، یکی از نیازهای اساسی هر شهری برای تبدیل شدن به یک مکان دلچسب و باطراوت است

وجود مبلمان شهری در مکان های مختلف، یکی از نیازهای اساسی هر شهری برای تبدیل شدن به یک مکان دلچسب و باطراوت است. همه ما شهر خودمان را بعنوان خانه دوم خود قبول داریم. هر فرد احتیاج به آرامش و لذت بردن از محیط اطرافش را دارد. فردی که از خانه به قصد انجام کاری به بیرون می رود باید این اطمینان را داشته باشد که در محیط خارج از خانه یک سری از نیازهای اولیه او پاسخ داده می شود. برای مثال کسی که خسته از کار و فعالیت است می داند که محلی برای استراحت او وجود دارد که می تواند زمانی را در آنجا بسر ببرد و دوباره ادامه کارش را پیش ببرد. در اینجاست که اهمیت مبلمان در شهر دوچندان می شود. (مدل های مختلف مبل تختخواب شو و کاناپه تخت تاشو زیبا و شیک) همه ما با مبلمان شهری سروکار داشته ایم و از آنها استفاده می کنیم. بطور کلی این مبلمان به دوگروه تقسیم می شوند، گروه اول مبلمانی هستند که به زیبایی محیط کمک می کنند و در آن نقش دارند مانند گلدان ها، مجسمه ها، گیاهان و درختان تزئینی، آبنما و پرچم ها؛ گروه دوم از عناصری تشکیل می شوند که جنبه کاربردی دارند مانند چراغ روشنایی، چراغ راهنمایی و رانندگی، نیمکت، سایبان ایستگاه و … 

برای مشاهده تمامی تجهیزات پارکی و مبلمان شهری گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک کلیک نمایید.

 

اهمیت مبلمان پارکی

مبلمان شهری از گذشته دور بعنوان جز جدایی ناپذیر هر شهری محسوب می شود. این عناصر پا به پای شهر پیشرفت می کنند و شکل های مختلفی بخود می گیرند بطوریکه امروزه مدل های بسیار متنوعی از نیمکت ها در سطح شهر ساخته می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. اما یکی از مهمترین عناصر هر شهری، نیمکت ها هستند که در سطح شهر کاربرد فراوانی دارند. نیمکت ها کاربرد فراوانی در سطح شهر دارند و در فضای مختلفی در سطح شهر بچشم می خورند که هر کدام نیاز قشر خاصی از مردم را برطرف می کند. در این مطلب تعدادی از زیباترین نمونه های مبلمان موجود در مکان های مختلف شهر از جمله نیمکت ها را برای شما در قالب عکس گردآوری کرده ایم تا بیشتر به اهمیت وجود اینگونه مبلمان پی ببرید.از انواع مبلمان شهری می توان به  ایستگاه اتوبوس و پل عابر، لوازم پارکی، صندلی و نیمکت ، لوازم بدنسازی پارک ها، سطل زباله ،بیلبورد ها و غیره را می توان اشاره کرد .که هر کدام به نوعی می توانند بروی دکوراسیون فضای سبز و پارک ها تاثیر بسیاری بگذارند

تجهیزات پارکی و مبلمان شهری

نیمکت های پارکی

نیمکت پارکی یکی از وسائل مورد نیاز کاربران برای استراحت در پارک ها می باشد. مهمترین محل برای قرار گرفتن نیمکت ها در سطح شهر مراکزی است که مردم در آنجا زیاد رفت و آمد می کنند ، به ویژه مکان هایی که برای استراحت و تفریح مردم در نظر گرفته شده است. معمولا نیمکت ها به اشکال و اندازه های  متفاوت با مصالح متنوع ساخته می شوند. آنچه حائز اهمیت است و یک طراح باید به آن توجه کند ، شناخت موقعیت پارک ، نصب و قرار دادن نیمکت در محل های ضروری و مناسب است . زیرا به همان اندازه که وجود نیمکت در پارک می تواند ضروری باشد ، قرار دادن آن در محل های نامناسب موجب خستگی و دل زدگی می شود. تعداد نیمکت در پارک خود مساله ای است که طراح بایستی به آن توجه داشته باشد. زیرا کمبود یا زیاد بودن آن در هر دو حالت مشکلاتی از نظر رفاهی به همراه می آورد. در طراحی نیمکت ها از استاندارد بدن انسان استفاده می شود و اصولا دارای سه مشخصه خواهد بود: کف ، پشتی و جای دست . اما ممکن است در بعضی از حالات پشتی و جای دست حذف گردد. عموما به صورت چند نفره ، دو نفره و تک نفره به صورت مستطیلی ، مدور به دور درختان و ... طراحی می شود از نظر جنس می تواند به صورت چوبی ، فلزی ، بتنی و یا ترکیبی از آنها باشد که معمولا با پیچ یا بتن به زمین متصل و محکم می گردد.   مبلمان پارک‌های شهری یکی از مهم‌ترین بخش‌های فضا‌ی پارکی می‌باشند، به همین دلیل طراحی و استفاده از رنگ‌های مختلف در اجرای آن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

طراحی مبلمان شهری

با طراحی و اجرای مبلمان پارکی با طرح‌ها و رنگ‌های پویا و با الهام از نقوش زیبای اسلیمی و طرح‌های فانتزی سعی کردیم لبخند را میهمان چهره شهروندان کنیم و سهمی اندک در خلق شادی و نشاط برای آنان در آستانه بهار داشته باشیم. رفع نقص ابنیه پارکی، بازپیرایی و لکه‌گیری چمن بوستان‌ها، رنگ‌آمیزی جداول بوستان‌ها و مبلمان پارکی و... از دیگر اقداماتی است که هم‌زمان با فرارسیدن فصل بهار در حوزه فضای سبز این منطقه انجام خواهد شد.  

تجهیزات پارکی و مبلمان شهری

انواع مبلمان شهری

از

نیمکت های پارکی 

پایه چراغ های خیابانی

سطل های زباله

مجموعه بازی پلی اتیلن کودکان

ایستگاه اتوبوس

و تاکسی گرفته تا

کفپوش های گرانول و چمن مصنوعی

، همه و همه در دایره تولید مبلمان شهری و پارکی قرار دارند . امروزه مبلمان شهری و زیباسازی محیط زندگی شهری تاثیر مهمی در کاهش تنش های محیطی و استرس های روزمره دارد . بوستان یا پارکی را تصور کنید که با چند لحظه قدم زدن در آن آرامش خود را باز می یابیم . مبلمان شهری تمام ملزومات شهری و پارکی را جهت رفاه بیشتر فراهم می آورد . تولید کننده و سازنده مبلمان شهری باید در جهت طراحی محصولات جدید گام برداشته و کیفیت را مد نظر قرار دهد . شرکت مبلمان شهری نوین پارک در تلاش است با تولید محصولات با کیفیت در زمینه مبلمان پارکی و شهری خدمت رسانی قابل قبولی در این زمینه داشته باشد .

فروش مبلمان شهری

مبلمان شهری از اثر گذارترین عوامل در فضاهای شهری در ذهن شهروندان هستند ، تا حدی که معمولا ساکنین و حتی گردشگران ، مناطق مختلف یک شهر را با مبلمان و زیبایی های مخصوص به آن می شناسند. مبلمان به لحاظ موقعیت ، ابعاد ، تناسب ، رنگ ، فرم ، شکل و حالت در فضاهای شهری تأثیرگذار هستند . تا در عین توجه به ابعاد زیبا شناختی شهر ، پاسخ گوی نیازهای استفاده کننده از آن باشد. از طرف دیگر، انسان انتظار دارد در مواجه با فضایی خاص نسبت به مکان در او بوجود آید و ادراک مبلمان یک خیابان ، باید تأثیری روانی و عاطفی بر افراد در معرض آن گذارد و احساسات آنان را برانگیزد ، احساس هویت ، تعلق خاطر و انبساط خاطر نسبت به شهر را در شهروندان زنده سازد.

پایه چراغ خیابانی

 پایه چراغ خیابانی و پایه چراغ پارکی یکی از المان های روشنایی بسیار موثر در زیباسازی فضاهای خیابانی و پارکی می باشند .جهان پارک تولید کننده و فروشنده انواع پایه چراغ های خیابانی و پارکی و چمنی در کشور دارای قیمت ارزان تولیدی و رنگ کوره ای ضد خش . پایه چراغ خیابانی و اتوبانی در دو نوع لوله ای رنگ شده و چند وجهی گالوانیزه قابل ساخت بوده که نوع گالوانیزه ماندگاری بیشتر و قیمت بالاتری نسبت به نوع دیگر دارد . پرژکتورهای استفاده شده در پایه چراغ های خیابانی باید دارای قدرت و توان بالاتر باشند تا نور معابر به طور مناسب تامین گردد . نوین پارک طراحی لازم برای تعیین تعداد و توان روشنایی را برای شما انجام خواهد داد تا هزینه انجام شده در جهت مهندسی شده مصرف گردد و انتظار خریدار را برآورده سازد . ارتفاع چراغ های خیابانی به طور مانگین 6 متر بوده و با توجه به انتخاب مشتری قابل تغییر است .

پایه چراغ پارکی

پایه چراغ پارکی عموما دارای ارتفاع میانگین 3 متری الی 4 متری می باشند که پارک ها و اماکن تفریحی و پیاده رو ها کاربرد دارد . پروژکتورهای روشنایی نصب شده بر روی این پایه چراغ ها قابلیت انتخاب داشته و طبق سفارش مشتری و فضای تحت پوشش انتخاب می گردد . تمامی پایه چراغ های پارکی تولید شده در کارگاه تولیدی نوین پارک دارای ضمانت و رنگ کوره ای بوده و کیفیت مناسبی دارند .

پایه چراغ چمنی

جهت روشنایی فضای سبز پارک ها و مخصوصا بر روی چمن می توان از پایه چراغ های چمنی که ارتفاع کوتاه تری دارند استفاده نمود . تیم طراحی و ساخت نوین پارک آمادگی تولید مدل های دلخواه مشتریان خود را داشته و میتواند در این زمینه کمک شایانی به شما عزیزان ارائه نماید .امروزه مبلمان شهری اصلی ترین مفصل ارتباطی شهروند با شهر است. ابزاری که علاوه بر رفع نیاز، خاطره می سازد و احساس رضایت ایجاد می کند. در واقع زیبا ترین فضاهای شهری که اساس شهرسازی امروز است بدون عناصر مبلمان شهری، ارتباطی با شهروندان و استفاده کنندگان برقرار نخواهند کرد. در تعریفی ساده، مبلمان شهری عناصر واسط فضاهای شهری و شهروندان هستند که نقش خود را با پاسخ گوئی به نیازهای آنان ایفا می نماید. نیاز سنجی، انتخاب و چیدمان مبلمان شهری، علمی خاص است که استانداردهای مخصوص خود را دارد.

فروش مبلمان شهری

این استانداردها و قواعد را از یک منظر و به صورت خلاصه شامل موارد زیر دانست:

1- ارگونومی و آنتروپومتری: به علم ابعاد و اندازه های انسانی آنتروپومتری می گوئیم و هنگامی که این ابعاد و اندازه ها به کمک طراحی فضا و وسائل مورد استفاده توسط انسان می آید به آن ارگونومی می گوئیم. ارگونومی در واقع علم استفاده از اندازه های انسانی در طراحی محصولات است.

2- آداب، رسوم و فرهنگ استفاده که برای هر قوم، ملت و یا شهر ممکن است متفاوت باشد. فرهنگ های مختلف هم بروی فرم و هم رنگ و بافت عناصر مبلمان شهری تأثیر می گذارند.

3- مواد و مصالح قابل استفاده در جغرافیای مختلف.

با گذشت زمان و نزدیکی انسان ها و جوامع به یکدیگر و همچنین آسان شدن رفت و آمد و سفر، نیازهای انسان ها نیز به یکدیگر نزدیک شده و اگرچه بسیاری از عناصر شهری را برای تمامی شهرها قابل استفاده نموده است اما هنوزهم بخشی از این وسائل باید بر اساس ضرورت های هرکشور و یاشهر طراحی وساخته شوند. نحوه استفاده از پارک، مدت نشستن، زمان پیاده روی، نوع تفریحات مردم و گذران اوقات فراغت و ... میان شهروندان مشهدی، تهرانی و اهوازی کاملا متفاوت است. میزان نور و زاویه تابش نیز در این شهرها متفاوت است. کارکرد خاص خیابان ها در ساعات مختلف روز در شهرهای مختلف تفاوت های اساسی دارد و شرایط آب و هوائی استفاده از مواد گوناگون را در ساخت و نصب این عناصر می طلبد تمام این تفاوت ها و به خصوص تفاوت های فرهنگی و رفتاری، نمود شهری خود را در مبلمان شهری می یابد. اما متاسفانه مبلمان شهری در شهرهای ما نه تنها خاطره انگیز نیست، بلکه گاهی به اصلی ترین نیازهای فیزیولوژیکی و فیزیکی انسانی نیز پاسخ نمی دهد و بدین ترتیب فضاهای شهری را نیز ناکارآمد و ارتباط شهر و شهروند را از هم می گسلد و یا اصولا اجازه نمی دهد این ارتباط شکل بگیرد. مبلمان شهری از این جهت اهمیت دارد که باعث حضور بیشتر و کیفی شهروندان و در نتیجه افزایش مشارکت شهروندان شود. همچنین مبلمان شهری فضاهای شهری شهرهای ما را برای اقشار خاص قابل استفاده می سازد. شهروندان سالمند، مادرانی که فرزندان خردسال دارند، جانبازان و معلولین چگونه در شهر حاضر می شوند؟ چگونه حرکت می کنند واز شهر لذت می برند؟ وظیفه اصلی طراحی و نظارت بر ساخت عناصر مبلمان و اثاثیه شهری بر عهده طراحان صنعتی است و در این وظیفه اصلی هم به کمک معماران و طراحان منظر می روند و هم از مهندسان مکانیک و سازه کمک می گیرند اما مسئولیت اصلی کماکان بر عهده طراحان صنعتی خواهد بود. طراحان صنعتی کارشناسانی هستند که نیاز مخاطب را شناسائی کرده و یا تشخیص می دهند، با تولید انبوه و روش های آن آشنا هستند و از سوی دیگر به خوبی تخصص تعیین رنگ و فرم را فرا گرفته اند. طراحان صنعتی برای تعیین رنگ عناصر و وسائلی که طراحی می نمایند نیازمند گرافیست ها و یا نقاشان نیستند. تفاوت اصلی طراحان صنعتی و معماران، شناخت آنان از روش های تولید و آشنائی آنان با مواد و مصالح تولیدی و چگونگی تولید انبوه است.مبلمان شهری به معنای چیدن المان هایی در فضای شهر و محل مورد نظر برای ایجاد محیطی آرامش بخش و راحت به منظور استفاده عموم .