تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/21 - 12:06
كد :31

پایه چراغ روشنایی معابر

پایه چراغ روشنایی معابر در شکل ها و اندازه های مختلف با تعداد سراندازهای مورد نیاز تولید می گردد و طرح لوله و فاصله بین پایه ها توسط نرم افزارهای ویژه محاسبه می گردد.


پایه چراغ روشنایی معابر در شکل ها و اندازه های مختلف با تعداد سراندازهای مورد نیاز تولید می گردد و طرح لوله و فاصله بین پایه ها توسط نرم افزارهای ویژه محاسبه می گردد. در این طرح بولت‌های پایه‌ چراغ روشنایی به شکلی طراحی گردیده اند که هنگام برخورد وسایل نقلیه، سقوط پایه در جهت مخالف صورت بپذیرد. این مکانیزم به این صورت می‌باشد که قطر بولت ها در قسمت پایین بیس پلیت در یک نقطه کاهش می‌یابد و این کاهش قطر کاملا محاسبه شده و زاویه شیب آن 45 درجه می‌باشد و هنگامی که اتومیبل با سرعت زیاد به این پایه برخورد می‌کند، شکستگی در همان قسمت ایجاد شده و پایه در جهت مخالف اتومبیل سقوط می‌کند.

ویژگی پایه چراغ روشنایی معابر

طراحی پایه چراغ روشنایی معابر شهری باید دارای استاندارد هایی باشد که نتیجه آن به شکل درست باشد. به عنوان مثال دکل هایی که دارای لامپ هستند و برای روشن کردن معابر از آنها استفاده می‌شود باید ارتفاع مناسبی داشته باشند و یا اینکه تعداد لامپ هایی که روی برج های روشنایی استفاده می‌شود باید مطابق با کاربرد آن و هم مطابق با جایی باشد که برج روشنایی نصب می‌شود. طیف نوری باید مطابق با کاربرد چراغ باشد. نکته دیگری که در روشنایی معابر شهری اهمیت فراوانی دارد این است که جایی که برای نصب این پایه های روشنایی در نظر می‌گیریم باید طوری باشد که سایه ایجاد شده از سایر اجسام باعث خطا در دید بیننده نباشد و یا اینکه سایه ایجاد نشود.نکته مهم دیگری که جنبه ایمنی هم دارد این است که منابع نوری که برای روشنایی معابر شهری در نظر می‌گیریم نباید برای دید بیننده مشکل ایجاد کند و باعث خطا در دید شود؛ به عنوان مثال منابع نوری که در خیابان ها و اتوبان ها هستند باید کمترین دید را داشته باشد و در عوض بیشترین روشنایی را به بیننده ارائه دهند.

نکات مهم در طراحی پایه چراغ روشنایی معابربه شرح ذیل می باشد:

ارتفاع نصب پایه چراغ

ارتفاعی که برای نصب چراغ پایه در نظر گرفته می‌شود باید متناسب با کاربرد چراغ و همچنین متناسب با استاندارد هایی باشد که برای مکان قرار گیری چراغ در نظر گرفته می‌شود. ارتفاع آنها نباید به قدری بلند باشد که پخش نور زیاد و محو شود. همچنین نباید به اندازه ای کوتاه و به زمین نزدیک باشد تا سایه درخت ها و یا اجسام دیگر باعث اختلال در دید رانندگان یا دیگر بیننده ها باشد.

فاصله پایه های روشنایی

فاصله ای که بین پایه های روشنایی در نظر گرفته می‌شود باید به اندازه ای باشد که روشنایی معابر شهری تامین شود و شدت نور در مناطقی بیشتر نباشد و در فاصله چند متری دیگر کمتر شود به این معنی که نور باید به اندازه کافی پخش شود و روشنایی معابر شهری به شکل یکنواخت صورت بگیرد.

محاسبات شدت روشنایی

شدت روشنایی در کارگذاشتن پایه های نوری و برج های نوری نکته بسیار مهمی است که رعایت کردن آن باعث می‌شود تا روشنایی به طور یکسان باشد و در رانندگی ها شبانه راحتر شود و از بسیاری از تصادفات جاده ای که باعث افزایش آمار مرگ و میر می شود جلوگیری شود. اگر روشنایی معابر به شکل استاندارد و صحیحی نباشد می‌تواند عامل خطای دید و در نهایت تصادفات ناگوار شود.

 قیمت پایه چراغ روشنایی معابر

پایه های روشنایی متناسب با کاربرد آن‌ها در مکان‌های مختلف، طراحی، تولید، نصب و راه اندازی می‌شوند. عرض خیابان، طول مسیر و... در مشخص کردن ارتفاع پایه های روشنایی، ضخامت ورق‌های مورد استفاده در پایه های روشنایی، فواصل بین پایه های روشنایی و...اهمیت دارد.شرکت جهان پارک تولید کننده پایه چراغ روشنایی معابربا بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان شرکت جهان پارک تماس حاصل فرمایید.

خرید پایه چراغ روشنایی معابر

امروزه در شهرهای بزرگ به زیباسازی و جذابیت بصری توجه ویژه‌ای می‌شود. وجود پایه های روشنایی در خیابان‌ها، اتوبان‌ها ، معابر، پارک‌ها و... یکی از مسائل مربوط به زیباسازی شهر است که علاوه بر حفظ زیبایی بصری، عبورو مرور را برای شهروندان راحت تر کرده است. پایه چراغ روشنایی معابر یک منبع نور در ارتفاع است که در کنار پیاده‌روها و یا جاده‌های عبوری شهری قرار می‌گیرند و روشنایی محیط را در مواقع لزوم تامین می‌کنند، پایه روشنایی پایه‌ای فلزی می‌باشد که لامپ را در ارتفاع نگه می‌دارد.جهت خرید پایه چراغ روشنایی معابر شرکت جهان پارک به سایت این مجموعه مراجعه نمایید.