تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/09/11 - 09:21
كد :28

انواع وسایل بازی پارکی کودکان

بدون شک تمام کوکان به بازی های تحرکی نیازمندند و باید گاهی اوقات انرژی آن ها تخلیه شود. کودکان با انجام بازی های حرکتی علاوه بر نشاط و روحیه، سیستم فیزیکی و استخوان بندی خود را نیز تقویت می کنند و در نتیجه سلامت روحی و جسمی آن ها را در پی خواهد داشت.

بدون شک تمام کوکان به بازی های تحرکی نیازمندند و باید گاهی اوقات انرژی آن ها تخلیه شود. کودکان با انجام بازی های حرکتی علاوه بر نشاط و روحیه، سیستم فیزیکی و استخوان بندی خود را نیز تقویت می کنند و در نتیجه سلامت روحی و جسمی آن ها را در پی خواهد داشت. سرسره و تاب از رایج ترین و پرطرفدارترین تجهیزات بازی و پارکی کودک به شمار می آیند که فضایی پرتحرک را برای کودکان ایجاد می کنند. انواع مختلفی از سرسره ها و تاب ها در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند و در اکثر پارک های شهری نیز به چشم می خورند.

فواید وسایل بازی برای کودکان

وسایل پارکی کودکان استاندارهای لازم برای سلامتی و امنیت کودکان را ندارد اما این موضوع دلیل بر مانع شدن از رفتن کودکان به پارک و استفاده نکردن از وسایل پارکی کودکان نمی شود. کودکان می توانند از مزایای نور آفتاب که تاثیر بسیاری در سلامتی کودکان نیز دارند بهره مند شوند. مسئله دیگر اینکه وسایل پارکی از نظر بهداشتی در وضعیت مناسبی نیستند و حتی ممکن است کودکان را در معرض بیماری های گوناگونی قرار دهند. در هر صورت باید به کودکان بیاموزیم که فضای پارک را تمیز نگه داریم و در راستای استفاده از وسایل پارکی  بیشتر مراقب باشند و پس از استفاده از این وسایل حتما نکات بهداشتی را رعایت کنند.

انواع وسایل بازی پارکی کودکان


•    کلبه و استخر توپ
•    سرسره
•    الاکلنگ
•    تاب 
•    صخره نوردی
کلبه و استخر توپ

معمولا کودکان علاقه زیادی به نشستن در گوشه های دنج  دارند که باعث احساس امنیت و رفع نیاز آنها به استقلال می شود .کلبه بازی کودکان بعضا همراه با استخر توپ برای رفع این نیاز و حس کودکانه طراحی شده و در واقع کلبه بازی کودکان می توانند ساعت ها کودکان شما را سرگرم و شاد نگه دارد.

سرسره

همان اندازه که فعالیت کودکان و تحرک فیزیکی مهم است، اینکه وسیلۀ بازی هم برای آن‌ها جذاب باشد  نیز مهم است. درواقع جذابیت وسایل بازی می‌تواند کودکان را به داشتن فعالیت‌های فیزیکی تحریک کند. بالارفتن از سرسره و سرخوردن روی آن، حتماً کودکان را سر ذوق می‌آورد.بازی های حرکتی و هیجانی مانند حرکت داخل تونل وبعد سرسره بازی به طور کلی بازی هایی هستند که کودکان را از لحاظ فیزیکی درگیر می کنند. نیاز به فعالیت فیزیکی و حرکت برای کودکان امری ضروری است زیرا هم باعث تخلیه انرژی می شود و هم عضلات و مهارت های حرکتی و تعادلی کودکان را تقویت می کنند.

الاکلنگ

همه ما تجربه بازی با الاکلنگ  در دوران کودکای را داشته ایم که معمولا در آن  از قطعه چوب ، فلز ویا پلاستیک درازی را بر روی تکیه گاهی مانند ترازومیگذارند و دو نفر که از نظر وزنی یک اندازه هستند بر دو انتهای آن می نشینند و با انتقال وزن چوب به طرف بالا و پائین می‌رود و افراد با این وسیله بازی تفریحی، هیجان را تجربه می کنند. الاکلنگ از لحاظ علم فیزیک یک ماشین، و اهرم نوع اول است.

تاب 

تاب یکی از وسایل پارکی کودکان است که از بازی های هیجانی و لذت بخش برای کودکان محسوب می شود که علاوه بر سرگرمی باعث تقویت عضلات و مهارت های حرکتی و تعادلی کودک می شود. زیرا در حین بازی باید از عضلات خود برا حفظ تعادل کمک بگیرید. تاب بازی علاوه بر کودکان حتی برای بزرگسالان هم  لذت بخش  می باشد و تاثیراتی بنیادی بر سلامتی ما و کودکانمان می گذارد. و در عین حال که یک بازی هیجانی محسوب می شود به دلیل حرکات ریتمی و منظم  به مغز فرمان آرامش می دهد و باعث افزایش آرامش و بهبود حافظه می شود. برای کودکان کوچکتر که قادر به نشستن هستند اما هنوز نمی توانند به خوبی تعادلشان را حفظ کنند باید تاپ محافظ دار انتخاب کرد.

صخره نوردی

نیمکره هایی که معمولا ازجنس مقاوم پلاتین ساخته می‌شوند، به عنوان محلی برای صخره نوردی و فعالیت بیش‌تر کودکان نوپا به کار می‌روند. کودکان می‌توانند در صورت نیاز با کمک مربیان خانه بازی، از طریق استفاده از این نوع وسایل پارکی، مهارت‌های حرکتی خود را تقویت کنند.

قیمت وسایل بازی پارکی کودکان

وسایل بازی پارکی کودکان در ابعاد و شکل های متنوعی تولید می شوند و عوامل متعددی در میزان قیمت آن ها تأثیرگذارمی باشد. مهم ترین عامل برآورد قیمت وسایل بازی پارکی کودکان جنس مواد به کار رفته در آن ها است. ضمن اینکه حتما در هنگام خرید وسایل بازی کودک به مرغوبیت جنس آن ها دقت کنید، چرا که عدم ایمن بودن وسیله بازی می تواند سلامت کودکتان را به خطر بیاندازد. مرغوبیت جنس وسایل بازی علاوه بر حفظ سلامت کودک، حفظ کیفیت اولیه وسیله را در سالیان طولانی نیز در پی دارد.شرکت جهان پارک تولیدات محصولات خود را با بهتربن کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.