تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/07/17 - 10:40
كد :23

روش نصب چمن مصنوعی

شرکت های تولید کننده و فروشنده زیادی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت می کنند که شرکت تولیدی مبلمان شهری جهان پارک مرجع تخصصی فروش این محصول می باشد و شما می توانید برای خرید چمن مصنوعی با کارشناسان فروش ما و شماره های قرار داده شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

شرکت های تولید کننده و فروشنده زیادی در زمینه فروش چمن مصنوعی فعالیت می کنند که شرکت تولیدی مبلمان شهری جهان پارک مرجع تخصصی فروش این محصول می باشد و شما می توانید برای خرید چمن مصنوعی با کارشناسان فروش ما و شماره های قرار داده شده در سایت ارتباط برقرار کنید. 

چمن مصنوعی برای فضای باز 

چمن مصنوعی تزئینی

چمن های تزیینی به چمن های گفته می شود که ارتفاع الیاف بین 10 تا 40 سانتی متر دارند ( البته در مورد خاص چمن های تا ارتفاع 60 میلی متر هم به صورت تزئینی بافت می شوند) و همچنین اولویت در این نوع چمن زیبای ظاهری و شباهت هرچه بیشتر به چمن های طبیعی می باشد.

موارد استفاده چمن مصنوعی تزیینی

 • طراحی فضای سبز

 • دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان

 • اتاق بازی کودکان

 • طراحی پوشش دور استخر و محوطه گل و گیاه

 • زمین بازی بچه ها

 • فضاهای سه بعدی روی دیوار

 • تراس یا بالکن

 • بالکن هتل و یا خانه

 • کف آتلیه عکاسی

 • رستوان فضای بازی

 • روف گاردن

 • حیاط کاربری روی پله

 • بین سنگ

 • چمن مصنوعی فوتسال

 • کاربری مهد کودک

 • مدارس

 • مراکز تفریحی

 • باغ یا باغچه

 • چمن مصنوعی باغ تالار ها

 • چمن شیک و جذاب مصنوعی 

خریدار محترم، چمن مصنوعی کفپوشی شبیه موکت است که قابلیت‌های فراوانتری نسبت به سایر کفپوش های مشابه به ویژه در هوای آزاد دارد. این محصول براحتی در هر مکانی قابل استفاده است و نصب آن نیز براساس سلیقه مشتری چندان دشوار نیست. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی نصب، لطفا به نکات زیر در رابطه با نصب چمن مصنوعی توجه کنید.

نکاتی در مورد نصب چمن مصنوعی

زیرسازی 
نخستین نکته در مورد نصب چمن مصنوعی این است که این محصول را بر روی چه سطحی می‌خواهید استفاده کنید. به صورت کلی دو نوع زیرسازی وجود دارد. زیرسازی سخت یا Bound و یا زیرسازی غیرسخت یا Unbound. زیرسازی‌های سخت شامل بتون، آسفالت، کاشی، موزائیک، سرامیک و یا هر سطح سخت و محکم دیگر هستند که براحتی می‌توان چمن مصنوعی را بر روی آنها نصب کرد. در این نوع زیرسازی‌ها تنها باید سطح کار را تمیز و برای نصب آماده کنند. در سطوع غیرسخت، مانند باغچه‌ها و خاکهای دانه‌بندی شده، ابتدا باید زمین عاری از علوفه و سایر گیاهان شود. سپس از شن و ماسه‌های دانه‌بندی شده باید استفاده کرد. پس از ریختن شن و ماسه‌های دانه بندی شده در زمین، محل نصب باید کوبیده یا کامپکت شود. سپس زیر چمن یک لایه ۲۵۰ گرمی ژئوتکسایل انداخت و چمن را نصب کرد. در نصب اینگونه زیرسازیها می‌توان از میخهای بلند استفاده کرد.
برشکاری
رولهای استاندارد چمنهای لنداسکیپ سی سی گراس، دو متر (عرض) در ۱۵ متر (طول است)، بنابراین در بسیاری از مکانها باید براساس ابعاد، برشکاریهای لازم صورت گیرد تا چمن همه سطح را پوشش دهد. خریداران می‌توانند براساس مکانی که برای نصب درنظر گرفته‌اند، چمن را برش دهند و کنار هم بر روی زمین پهن کنند. در این بخش برش حتما باید از فاصله بندهای چمن باشد.
اوورلب
اوورلب در حقیقت به لب به لب کردن چمنها برای آغاز چسبکاری گفته می‌شود. پس از برشکاری چمن برای محل نصب، تکه‌های چمن در خاب همسو باید کنار هم قرار گیرند. در این مقطع احتمال دارد بخاطر کج شدن برشکاری اولیه، دو لب چمن کنار هم به صورت مماس قرار نگیرند که در این مقطع باید با کاتر لبه‌های اضافی را برای قرار گرفتن دقیق دو لبه کنار هم برید.
چسب زنی
بعد از اوورلب کردن چمن که تاکید می‌شود خاب چمن باید همجهت باشد، بین دو بخش چمن یک نوار اتصال به عرض ۲۰ سانتی متر قرار می‌دهیم و این نوار را به طور کامل به چسب مورد تائید شرکت که مخصوص چسباندن چمن مصنوعی است، آغشته می‌کنیم. سپس چمن را به آهستگی روی این نوار قرار می‌دهیم. پس از این کار چمن چسبانده شده باید بی حرکت بماند تا چسب خشک شود.
نصب نهایی بر روی زمین
بعد از اینکه تکه‌های مختلف چمن براساس ابعاد مورد نظر ما به یکدیگر چسبانده شد، باید گوشه‌های اطراف چمن را با همان چسب مخصوص چمن بر روی زمین چسباند. در این بخش یا می‌توانیم همه دور چمن را بر روی زمین بچسبانیم و یا اینکه نقاط مشخصی را بر روی زمین چسب بزنیم.

نصب چمن مصنوعی در زمین فوتبال 

نحوه زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال چگونه است

در سلسله مقالات نوشته شده در مورد چمن مصنوعی در خصوص نحوه ساخت و مواد بکار رفته در آن صحبت کردیم و یکی از مراحل مهم در این فرایند را زیرسازی و نصب چمن مصنوعی دانسته و اشاره کردیم باید به دقت و توسط افراد متخصص انجام شود. زیرسازی و نصب چمن مصنوعی به همان اندازه ساخت آن مهم و تخصصی است و نباید تصور کنید این کار یک کار ساده بوده و از عهده هر کسی برمی آید. زیر سازی چمن مصنوعی فوتبال باید توسط افراد متبحر و حرفه ای و آشنا به اصول آن انجام شود تا در کیفیت کار اثر نگذارد. ما در ادامه این مطلب در خصوص نحوه و مراحل زیر سازی چمن مصنوعی توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

زیر سازی سخت اولین مرحله از زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال است
اولین مرحله برای زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال زیرسازی سخت و یا خروج آب به صورت افقی است. در این شیوه سطح زمین را با استفاده از موادی مانند آسفالت و بتن و یا قطعاتی که از پیش ساخته شده اند می پوشانند. این کار باید با یک شیب مناسب انجام شود. شیبی که به این لایه می دهند به این صورت است که از مرکز آغاز و به دو ضلع طولی زمین ادامه می یابد تا وقتی آب وارد زمین می شود در همین جهت حرکت کرده و از گوشه های طولی زمین خارج شود. در واقع با استفاده از این زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال و شیبی که به آن داده می شود از تجمع و مرداب شدن آب در سطح چمن جلوگیری به عمل می آید.

شن ریزی ناپیوسته دومین مرحله از زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال
برای خروج آب به شیوه عمودی این بار زیرسازی با استفاده از شن ریزی ناپیوسته انجام می شود. در این شیوه اولین کاری که انجام می دهند سطح خاک را می کوبند تا صاف شود و بعد از صاف کردن سطح خاک آن را با چندین لایه شن که قطر دانه های آن متفاوت است می پوشانند. فرایند خروج آب در این روش به این صورت است که آب از لایه های شن با قطر متفاوت عبور کرده و به لایه سخت و غیر قابل نفوذ زیرین می رسد. اگر یادتان باشد در قسمت قبل گفتیم برای خروج افقی آب سطح زمین را با مواد سختی مانند آسفالت می پوشانند آب وقتی به این مواد سخت می رسد با استفاده از شیبی که در مرحله قبل طراحی شده به گوشه های زمین منتقل و عبور کرده و در سطح جمع نمی شود. در زیرسازی چمن مصنوعی به روش پیشرفته در درون این کانال ها لوله هایی تعبیه می کنند که این لوله ها به راحتی می توانند مقدار زیادی آب را هدایت و خارج نمایند و در نهایت هم این لوله ها به چاهها و مخازن زیرزمینی متصل می شوند تا آب جمع شده به هدر نرفته و برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. در کشورها پیشرفته استفاده از چمن مصنوعی در واقع روشی برای صرفه جویی در مصرف آب هم محسوب می شود. در ادامه بعد از اینکه زیرسازی چمن مصنوعی به پایان رسید باید نصب آن آغاز گردد. نصب چمن مصنوعی فوتبال هم در چندین مرحله صورت گرفته و به زمان مناسبی نیاز دارد. در ادامه در مورد نصب چمن مصنوعی بیشتر شرح خواهیم داد.

نصب بعد از زیرسازی چمن مصنوعی انجام می شود

در مرحله اول بعد از زیر سازی چمن مصنوعی باید ژنوتکستایل پهن شود. ژنوتکستایل اسم پیچیده ای دارد اما در واقع یک لایه نمد از جنس پلی پروپیلن است. این لایه به عنوان ضربه گیر عمل کرده و از لایه بکینگ محافظت خواهد کرد. اجرای این مرحله از زیر سازی چمن مصنوعی و نصب آن بسیار مهم بوده و باید به دقت انجام شود.

روش پهن کردن و اجرای برش چمن مصنوعی

در این مرحله بعد از اینکه زیرسازی چمن مصنوعی به صورت کامل انجام شد باید رول های چمن را باز کرده و با استفاده از اصول خاص در کنار هم و روی لایه ژنوتکستایل قرار بگیرند. بعد از این کار قسمت های اضافی با استفاده از تیغ برش داده خواهد شد تا ظاهر کار هم یکدست و یکنواخت باشد.

مرحله بعدی چسباندن و یکپارچه کردن رول ها است
در مرحله بعدی نصب بعد از زیر سازی چمن مصنوعی باید رول ها و تکه های چمن به یکدیگر بچسبند. برای اجرای این کار از نوار اتصال استفاده خواهد شد. البته در ادامه کار هم از نوعی پارچه و یا منسوج صنعتی استفاده می شود که در محل برخورد چمن ها به هم این منسوج را قرار می دهند و با استفاده از چسب خاص که پلی اورتان است آنها را به هم می چسبانند. شیوه کار به این شکل است که لبه دو قطعه چمن را به صورت کاملا مساوی و البته متقارن بر روی دو نیمه نوار اتصال مذکور قرار داده و صبر می کنند تا چسب محکم و سخت شود. وقتی چسب سخت شد درزی هم بین این دو قطعه دیده نمی شود و کار کاملا یکنواخت است.

در مرحله بعد شن سیلیس پخش می شود
یعد از اینکه زیرسازی چمن مصنوعی انجام شد و به این مرحله از نصب رسیدیم باید شن ریزی صورت گیرد. شن ریزی بر حسب نوع و مدل چمن متفاوت است و فاکتورهایی مانند ارتفاع و تراکم چمن، دیتکس و ساختار فیلامنت ها بر آن اثر می گذارد. مقدار شن ریخته شده هم به همین فاکتورها بستگی دارد و بین هفده تا بیست و دو کیلوگرم متغیر است. شن ریزی دستی نبوده و باید با استفاده از ماشین شانه زنی مخصوص انجام شود.

همه مراحل نصب که به آنها شاره کردیم باید بعد از زیر سازی چمن مصنوعی انجام شود و در ادامه هم باید گرانول لاستیک پخش شود. مقدار گرانولی که پخش می شود در حدود پنج تا هفت کیلوگرم خواهد بود که البته در مقیاس متر مربع ارزیابی شده است. پخش گرانول با هدف پر کردن فضاهای خالی و برای ضربه گیری چمن انجام می شود. در نهایت هم با خط کشی چمن مصنوعی کار به پایان می رسد. در کل زیرسازی چمن مصنوعی فوتبال تفاوت چندانی با انواع دیگر ندارد بلکه در مقیاس بزرگتر و زیادتر انجام می شود. در فضاهایی مانند بالکن و یا مکان های دیگر بر حسب مساحت و میزان تردد مراحل ذکر شده تغییر خواهند کرد.چمن مصنوعی، کفپوشی شبیه موکت است که قابلیت‌های فراوانتری نسبت به سایر کفپوشهای مشابه به ویژه در هوای آزاد دارد. این محصول براحتی در هر مکانی قابل استفاده است و نصب آن نیز براساس سلیقه مشتری چندان دشوار نیست. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی نصب، لطفا به نکات زیر در رابطه با نصب چمن مصنوعی توجه کنید.
به لطف تکنولوژی روز ، چمن مصنوعي به طور کامل مانند چمن طبیعی به نظر می رسد و همان احساس را به آدم منتقل می کند. چمن پیش ساخته مصنوعی می تواند روی انواع زمین و انواع زیر سازی ، شامل زیر سازی سخت و زیر سازی غیر سخت ، اجرا شود. برای اجرای چمن مصنوعي بر روی زیر لایه نرم ، ابتدا با ساخت یک لایه بر روی آن ، زیر سازی سخت ایجاد می شود.