تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1398/06/26 - 08:27
كد :17

طول عمر چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در محوطه سازی و حیاط نیز قابلیت استفاده را دارد که اغلب طول عمر بیشتری از چمن مصنوعی ورزشی و عمر مفید کمتری از چمن مصنوعی تزئینی دارد

چمن مصنوعی در محوطه سازی و حیاط نیز قابلیت استفاده را دارد که اغلب طول عمر بیشتری از چمن مصنوعی ورزشی و عمر مفید کمتری از چمن مصنوعی تزئینی دارد. زیرسازی چمن مصنوعی در فضای باز تاثیر مستقیمی در عمر مفید چمن مصنوعی دارد. با توجه به شرایط محل نصب می بایست ابتدا زیرسازی انجام شده و سپس الیاف چمن در محوطه نصب شود. در این صورت عبور آب باران از آن به خوبی انجام شده و زمین گل آلود و لجن نخواهد شد. نگهداری چمن مصنوعی در فضای باز در مقایسه با چمن طبیعی راحت تر است ولی می بایست برخی موارد را رعایت کرد.

طول عمر چمن مصنوعی

چمن مصنوعی دارای الیاف اتیلن و پروپیلن بوده و در مقابل نور خورشید آسیب نمی بیند. گرما و سرمای هوا تاثیری در عمر مفید چمن مصنوعی نداشته و الیاف چمن را از بین نخواهد برد. آنچه موجب آسیب چمن مصنوعی در فضای باز می شود، آلودگی ها، گرد و خاک و کثیفی چمن است. پاک کردن فضولات حیوانات از روی چمن و شستشوی محل، جارو کردن و حذف زباله موجب افزایش عمر مفید چمن مصنوعی در فضای باز خواهد شد. در این صورت می توان  طول عمر حداقل 12 تا 15 ساله را برای چمن مصنوعی در نظر گرفت. برای خرید چمن مصنوعی های تولید شده در گروه تولیدی جهان پارک با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید.

تفاوت چمن طبیعی و چمن مصنوعی 

چمن مصنوعی مقاومت بیشتری نسبت به چمن طبیعی دارد. طول عمرچمن مصنوعي بستگي به نگهداري آن ، به کیفت وکاربرد و طریقه نصب ، چگونگي و میزان بازی بر روي آن دارد. به طور متوسط طول عمر چمن مصنوعی مناسب و با کیفیت به  ١٠ سال مي انجامد. بعد از گذشت اين زمان ، کیفیت اولیه چمن کاهش می یابد .
امروزه چمن های مصنوعی متفاوتی وجود دارند که چمن مصنوعی نسل چهارم از نوع بهترین آنها از نظر توانایی بازتابش پرتو فرا بنفش که مانع پوسیدگی و تغییر رنگ الیاف می شود واین محصول با برند معتبر واستاندارد 5تا 10سال دوام خواهد داشت .می­دانیم که از بین رفتن چمن طبیعی کار ساده ای است. اما آیا چمن مصنوعی هم به سادگی دستخوش تغییر می شود؟ این سوال بزرگی است که در ذهن همه خریداران چمن مصنوعی شکل می‌گیرد. حقیقت این است که عمر مفید چمن مصنوعی با توجه به کاربردی که به آن داده شده متفاوت است. شما می توانید از چمن مصنوعی استفاده خانگی یا ورزشی کنید، می‌توانید آن را در زمین‌های فوتبال، تنیس، زمین های گلف، کنار استخر، بین سنگ و موزاییک در پارکینگ­ها یا حتی برای تزئین مدارس و مهد کودک استفاده کنید. بدیهی است که هر کدام از این کاربردها به اندازه‌ای روی عمر مفید چمن مصنوعی تاثیر می‌گذارد و با نسبت‌های متغیر از این عمر مفید کم می‌کند.

عمر مفید چمن مصنوعی در کاربردهای ورزشی

کاربرد ورزشی یعنی چمن مصنوعی که مثل فرش بر یک زمین گسترده شده است. انواعی از ورزش­ها از جمله فوتبال، گلف، تنیس و هاکی روی آن انجام می­شود. ­در این موارد می توانیم از متوسط عمر ده ساله صحبت کنیم. البته این عمر مفید به طور کلی به به فرکانس و شدت استفاده بستگی دارد. تعمیر و نگهداری نیز یکی دیگر از عوامل مهم در طولانی شدن عمر چمن مصنوعی است. بنابراین هرچقدر مراقبت از چمن بیشتر باشد دوام بیشتری هم خواهد داشت. اما با توجه به موادی که چمن مصنوعی از آن ساخته می‌شود و همچنین بررسی نتیجه آزمایش‌های طراحی شده در آزمایشگاه‌های تخصصی، می توان حداقل عمر ده ساله مفید این محصولات را تضمین کرد. چمن فوتبال برای نگهداری به سرمایه گذاری و هزینه های کمتری نیاز دارد و نسبت به چمن طبیعی می تواند مدت زمان بیشتری برای بازی مورد استفاده قرار گیرد ولی شما نمی توانید آن را به حال خود رها کنید. نگهداری زمین فوتبال متفاوت است اما به اهمیت نگهداری چمن طبیعی است.

طول عمر چمن مصنوعی در کاربرد خانگی

بر خلاف کاربردهای ورزشی، چمن­ هایی که در کاربرد تزئینی و داخلی استفاده می­شوند نیازی به تعمیر و نگهداری با ماشین آلات و پرسنل تخصصی ندارد. در این موارد آنچه اهمیت دارد تمیز کردن و نگهداری مناسب از چمن مصنوعی است. ما آن را به عنوان یک اقدام بهداشتی توصیه می کنیم و حتی می‌گوییم چمن خود را آنقدر تمیز نگه دارید که زرق و برق اش چشمگیر شود. در این حالت مطمین باشید که هیچگاه این محصول خراب نخواهد شد و سر آخر انقدر در خانه‌تان می‌ماند که از آن خسته شوید.

طول عمر چمن مصنوعی در باغ‌ها و فضای باز

در این مورد، عمر مفید چمن مصنوعی بیشتر از مورد ورزشی است و بین دوازده و پانزده سال بسته به نوع استفاده و نگهداری که از آن می شود می‌تواند عمر کند. آنچه در این زمینه حائز اهمیت است نحوه نگهداری از چمن است. استفاده از چمن مصنوعی در فضای باز آن را معرض باد، برف و باران قرار می­دهد. خوشبختانه بکینگ­ های چمن مصنوعی این خاصیت را دارد که آب را از خود عبور داده و همچنین باعث ایجاد گل و شل نشود. اما این به این معنی نیست که چمن مصنوعی در فضای باز نیاز به نگهداری ندارد و می­توان آن را به حال خود رها کرد. بهتر است همواره به تمیز نگه داشتن آن، از بین بردن زباله­ ها و آشغال­ های روی چمن و همچنین شست و شوی آن در فصول خشک اقدام کنید تا عمر مفید چمن مصنوعی شما بیشتر از آنچه فکر می­کنید شود.

محل فروش چمن مصنوعی

نگهداری چمن مصنوعی

نگهداری صحیح زمین چمن، عملکرد بهینه آن را برای مدت زمان بسیار طولانی تضمین می کند و به مشتری اطمینان می دهد به وسیله استفاده طولانی از زمین می تواند سرمایه خود را برگرداند. نکاتی که در نگهداری چمن مصنوعی باید توجه داشت :هیچ عملی روی زمین انجام ندهید مگر اینكه توسط شركت تولیدی توصیه شده باشد و گارانتی ها مستقیما با نگهداری ارتباط دارند عدم رسیدگی صحیح گارانتی را از بین می برد . اگر در هر موردی تردید دارید با متصدیان امر مشورت كنید.
از ریختن مواد شیمیایی روی سطح چمن بپرهیزید. بسیاری از مواد شیمیایی به سطح چمن آسیب می زنند. (مواد شیمیائی مخصوصا مشتقات نفت از قبیل روغن ، بنزین ، الكل و حلالها مانند تینر )
در استفاده از دستگاه های برس زن و سایر تجهیزات احتیاط كنید كه به سطح چمن آسیب نزنید . مثلا ترمزهای ناگهانی به چمن آسیب می زند.
جهت استفاده مطلوب از زمین چمن مصنوعی بایستی كفش مخصوصی كه دارای زیره با عاج مناسب چمن مصنوعی باشد مورد استفاده قرار گیرد . استفاده از كفشهای با عاج فلزی و یا عاجهای غیر استاندارد ممنوع میباشد ، همچنین سایر وسائل ورزشی مورد استفاده مانند چوبهای هاكی و گلف باید مطابق استاندارد باشند .
به كار بردن وسائل تیز و برنده مانند تیغ ، كارد و میخ بر روی چمن ممنوع است .
استعمال دخانیات و به كار بردن هر گونه مواد محترقه و آتشزا و انواع ترقه و فشفشه بر روی چمن ممنوع است .
برای جلوگیری از حوادث احتمالی باید حتی المقدور سیمهای سیار برق و اتصالات آن از محوطه چمن دور نگه داشته شوند . پوشاندن سطح چمن با پوششهای كتانی و یا پلی استر مناسب ترجیحا سفید رنگ جهت دفع تابش و حرارت آفتاب در ساعات فراغت زمین ، سبب افزایش طول عمر چمن میگردد .
استعمال دخانیات و به كار بردن هر گونه مواد محترقه و آتشزا و انواع ترقه و فشفشه بر روی چمن ممنوع است .

خرید چمن مصنوعی

لازمه اجرای یک چمن مصنوعی با ‏کیفیت فرآیند نصب و آماده سازی با بالاترین استانداردهای کیفی و فنی می‌باشد. در این نکته کوتاهی نکنید، شما ‏کالایی خرید میکنید،که قرار است سال‌های طولانی به محفل گرم شما زیبایی و سرسبزی ببخشد.‏ الیاف چمن مصنوعی در دماهای پایین تر از انجماد آب تمامی خصوصیات فیزیکی خود که در دمای معمولی دارند را حفظ ‏کرده و به همان میزان نرمی و انعطاف پذیری را از خود نشان می‌دهند.