تلفن : 65519359 -021 ، موبایل:  09125578911 - 09121259904
آدرس : تهران،خيابان ستارخان،خيابان باقرخان،نبش كوچه فرزين شمالی، پلاك ٦٩ (ساختمان يكتا)،طبقه دوم ، واحد ٦
 

فضای سبز

وظیفه اجتماعی و مهم طراحی فضای سبز ، ایجاد هماهنگی میان هنر و علم ، به منظور سازمان دهی برنامه ریزی و طراحی كل محیط و منظر است . عموما محیطی در سطح شهر یا خانه یا پارک ها در ابعاد و سایز معین و  از پیش تعیین شده ای که با انواع مختلف نوع چمن مصنوعی و طبیعی میتوان آن را طراحی کرد را فضای سبز گویند. تولیدی مبلمان شهری جهان پارک؛ با تیم حرفه ای خود در تولید وسایل ورزشی و مبلمان شهری و نیز طراحی فضای سبز پارک ها فضای دلپذیری را در سطح شهر و پارک ها برای شهروندان به وجود می آورند.
امروزه با توجه به این كه سلامت و رفاه انسان اهمیت خاصی پیدا كرده است ، دست یابی به توانایی پایدار محیط و منظر، بدون از بین بردن و كاهش كیفیت منابع، یك اصل حیاتی در این حرفه است.
تفاوت دیگری كه طراحی فضای سبز با دیگر هنرها دارد ، این است كه یك طرح لنداسکیپ فضای سبز ، پس از پایان مراحل ساخت ، در حقیقت هنوز تكمیل نشده است و تنها در طول زمان، به شكل نهایی خود دست پیدا می كند. به همین دلیل حفاظت و نگهداری پروژه، پس از اجرا، ضامن حفظ و بقای آن است و از اهمیت و یژه ای برخوردار خواهد بود.
برای مشاهده تمامی تجهیزات پارکی و مبلمان شهری گروه تولیدی مبلمان شهری جهان پارک کلیک نمایید.
فضای سبز

انواع فضای سبز

 فضاهای سبز عمومی

فضای سبز عمومی بیشترین مورد از فضای سبز است که در دسترس می باشد این فضاهای عمومی مکانی جهت بازی ها و ورزش است. فضاهای یاد شده اساساً برای این منظور طراحی یا تجهیز شده اند.
وجود نیمکت، روشنایی، آبخوری، دستشویی، کف سازی معابر و دسترسی از اجزاء اصلی این نوع فضاها به شمار می روند.

فضاهای سبز نیمه عمومی

فضاهای سبز نیمه عمومی که بازدهی اکولوژیکی دارند، لیکن استفاده کنندگان آن ها، نسبت به فضاهای سبز عمومی محدودتر هستند.
محوطه های باز بیمارستان ها، پادگان ها و ادارات دولتی و... در این دسته قرار می گیرند.

فضاهای سبز خیابانی

فضای سبز خیابانی نوعی از فضاهای سبز شهری هستند که به طور معمول درخت کاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده رو و سواره رو را تشکیل می دهند و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتا کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها شکل گرفته اند .

اصول طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز، در مقیاس های كوچك ،باید مبتنی بر راحتی،زیبایی، دوام و صرفه ی اقتصادی باشد.طراحی فضای سبز،به عنوان بخشی از اصول طراحی فضای سبز شهری، فرآیندی انسانی است كه با بهبود كیفیت كالبدی محیط زیست سرو كار دارد .
آن چه كه باید در اصول و قواعد طراحی محوطه فضای سبز، به آن اشراف داشت ، این است كه یك فضای سبز (در هر مقوله ای كه باشد )، از یك سو، جزیی از شهر است و نمی توان بدون توجه به كل ، در مورد جزء برنامه ریزی و طراحی انجام داد و از سوی دیگر،هر فضای سبزی ، به منزله ی یك كل است كه از تركیب اجزا، مانند: راه ها، باغچه ها، محوطه سازی ، مبلمان و المان ها تشكیل می شود و ضمن این كه بایستی كلیت در تمامی اجزا احساس شود، اجزا نیز به خوبی طراحی شوند.

طراحی محوطه

در طراحی فضای سبز، از گیاهان به عنوان عناصر معماری می توان استفاده كرد . این عناصر ، همانند دیگر عناصری كه در طراحی به كار گرفته می شوند، از ویژگی های بصری مانند: نقطه، خط، فرم، رنگ و بافت برخوردار هستند .
بایستی این ویژگی ها براساس اصول زیبایی شناختی، یعنی وحدت،ریتم،تناسب،تعادل،توازن و مقیاس چیده شوند تا بتوان به محیطی دلپذیر دسترسی پیدا كرد.

فضای سبز چیست

اهمیت فضای سبز شهری

قیمت هر متر مربع فضای سبز